Wiadomości - Aktualności

Przyszłe mamy powinny wiedzieć!

Dodał: Urszula Data: 2017-06-20 09:35:04 (czytane: 3364)

W związku z rosnąca liczbą porodów w buskim szpitalu przekazujemy przyszłym mamom podstawowe informacje, które pomogą w sposób prawidłowy przygotować się na przyjście na świat oczekiwanego dziecka.

PRZED PORODEM należy zabrać na oddział:

Dokumenty: dowód osobisty, karta przebiegu ciąży, skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).

Wyniki badań: grupa krwi i czynnik Rh, przy ujemnym Rh (Rh-) – badania na obecność przeciwciał anty Rh (zrobione po 32 tyg.), HBS- badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej, odczyn WR – badanie w kierunku kiły ( wykonane dwukrotnie na początku i pod koniec ciąży), wynik USG zrobiony po 36 tyg. ciąży, ostatnia morfologia i badanie ogólne moczu oraz wynik wymazu z pochwy.

 

NA CZAS PORODU: ubranie dla mamy (koszulka, szlafrok, kapcie), wygodne ubranie dla taty (kapcie) ewentualnie ochraniacze na obuwie oraz:  
• jednorazowe chusteczki,
• przybory toaletowe,
• 2 ręczniki,
• szczotka do włosów, opaska lub gumka,
• lanolinowa pomadka lub tłusty krem do zmiękczania ust,
• coś do picia,
• enema jednorazowa 1 szt.
• dla zwolenników aparat fotograficzny

 

PO PORODZIE:
dla mamy: 3 paczki dużych podpasek BELLA, 2 ręczniki jednorazowe, papier toaletowy;
dla dziecka: pampersy 1 paczka do 5 kg, paczka chusteczek nawilżanych, maść Tormentalum bądź Bepanthen lub inna.

 

Wychodząc z inicjatywą do kobiet ciężarnych wprowadzone zostało w oddziale ginekologiczno-położniczym znieczulenie zewnątrzoponowe, czyli uśmierzanie bólu porodowego kobiecie ciężarnej. Środki znieczulające podawane są w taki sposób, aby pod koniec porodu działanie leku słabło.
Poród jest ogromnym przeżyciem, dlatego pragniemy w tym czasie zapewnić kobietom bezpieczeństwo i komfort skorzystania z najnowszych możliwości przeżycia tego ważnego wydarzenia. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu w obecności anestezjologa.  
Przy fachowej pomocy lekarzy i położnych matki uczą się prawidłowego karmienia piersią i pielęgnacji noworodka. Oddział realizuje programy „Promocji Karmienia Piersią” oraz „Dziesięć Kroków do Udanego Karmienia”. Noworodki przebywają z matkami na salach rooming in jedno i dwuosobowych.

 


   Opr. K.L.B; U.T.     

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Hospicjum i ZOL przy buskim szpitalu – umowa podpisana.

W dniu 13 czerwca 2017 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Panem Marianem Jaworskim Prezesem Fundacji Gospodarczej Św. Brata...