Badanie RTG w buskim szpitalu – jednak blisko pacjenta

Dodał: Kasia Data: 2018-04-25 12:25:54 (czytane: 3595)

Jak się okazuje rośnie liczba niezadowolonych pacjentów ze zmiany lokalizacji wykonywanych zdjęć RTG przez przychodnię przy ul. Sądowej i osiedla Sikorskiego.

Ostatnia skarga, tym razem w formie pisemnej została przekazana w dniu 23 kwietnia 2018r. za pośrednictwem Świętokrzyskiego Oddziału NFZ w Kielcach do Dyrekcji ZOZ w Busku-Zdroju. Sytuacja ta wynika z zawarcia umowy przez Samodzielny Publiczny Zespół Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ulicy Sądowej 9 w Busku-Zdroju z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. Do niedawna zabezpieczenie pacjentów w zakresie diagnostyki obrazowej (RTG) wykonywane było przez nasz szpital i realizowane było przy ogólnym ich zadowoleniu, mieli bowiem do tych usług blisko. Obecnie pacjenci zapisani do ośrodka zdrowia przy ul. Sądowej i przy osiedlu Sikorskiego zmuszeni są do korzystania z tego typu badań w szpitalu „Górka”, co ze względu na odległość jest dla pacjentów uciążliwe. W związku z tym, iż ZOZ nie realizuje tych świadczeń dla SPZ POZ, którego organem założycielskim jest Miasto i Gmina Busko-Zdrój, skargi i wnioski należy kierować do władz miasta i gminy lub Dyrektora SPZ POZ Mariusza Klimczyka.

Wszystkich pacjentów informujemy, że aby wykonać bezpłatne badania RTG w ZOZ w Busku-Zdroju wystarczy przystąpić do naszego POZ - wypełniając deklarację przystąpienia do lekarza rodzinnego POZ. Deklarację wyboru Świadczeniodawcy Udzielającego Świadczeń z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Lekarza POZ, są dostępne do wypełnienia w naszej placówce od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 14:35 w rejestracji POZ-tu. W razie wątpliwości i pytań proszę telefonować pod numer 41-378-24-01 wew. 343. Rejestracja do poradni odbywa się codziennie od godziny 8:00 osobiście lub telefonicznie pod numerem 41-378-21-01 wew. 343, 231.