Zabiegi endoskopowe w buskim szpitalu coraz popularniejsze

Dodał: lukasz Data: 2018-10-12 14:38:09 (czytane: 4499)

Z przyjemnością informujemy, że od dłuższego czasu w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju, wykonywane są – z dużym sukcesem - zabiegi endoskopowe.

Oprócz typowych procedur tj. kolonoskopii i gastroskopii realizowanych przez naszych chirurgów specjalistów, wykonywane są również bardziej skomplikowane zabiegi, którymi dotychczas mogły pochwalić się wyłącznie specjalistyczne szpitale na terenie kraju. Takim zabiegiem jest niewątpliwie ECPW (endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna), wykorzystywany w leczeniu zwężeń dróg żółciowych i trzustkowych oraz kamicy przewodu żółciowego. Zabieg przeprowadza, wraz z zespołem, lek. med. Adrian Wróżek, posiadający certyfikaty endoskopii zabiegowej Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Wskazaniami do wykonania badania ECPW są:

• żółtaczka o nieustalonej przyczynie
  • bóle nadbrzusza o nieustalonej przyczynie, szczególnie u pacjentów po usunięciu pęcherzyka żółciowego lub operacji na drogach żółciowych
  • podejrzenie kamicy lub raka przewodów żółciowych
  • potrzeba optymalnej weryfikacji stanu anatomicznego dróg żółciowych (np. przed planowaną operacją)
  • podejrzenie przewlekłej choroby trzustki (nowotworu lub przewlekłego stanu zapalnego).

20181102_104747.jpg

Doktor Adrian Wróżek może pochwalić się już wieloma udanymi zabiegami ECPW wykonanymi w naszej placówce.

Zachęcamy do korzystania z tych świadczeń.

Ł.Ch.

Ostatnie posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ

W dniu 11 października 2018 r. odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w Busku-Zdroju, w kadencji 2014 – 2018....