Krew darem życia – młodzież pacjentom

Dodał: lukasz Data: 2019-10-03 10:20:50 (czytane: 1924)

Poza stałymi krwiodawcami oddającymi krew w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, tym razem krew ofiarowała liczna grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku – Zdroju.

Krew jest darem życia, dlatego zdajemy sobie sprawę z ogromnego zapotrzebowania na nią zarówno przy zabiegach planowych jak i podczas operacji ratujących życie człowieka. Wartko przypomnieć, że nasz szpital jako jeden z nielicznych posiada tzw.: „Bank Krwi” a więc miejsce, gdzie w odpowiednich warunkach przechowywana jest krew potrzebna naszym pacjentom.

Serdecznie dziękujemy zarówno młodzieży oddającej krew jak i inicjatorom tej akcji z Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku – Zdroju.

Przypominamy, że  mobilny punkt poboru krwi, przyjeżdża na teren ZOZ w Busku-Zdroju w każdy ostatni piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkich do honorowego krwiodawstwa.

Rada Powiatu - tematy dot. buskiego szpitala.

XI Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju....