Apel Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju w sprawie parkingów przyszpitalnych

Dodał: jerzy Data: 2019-10-11 12:53:41 (czytane: 5560)

Szanowni Państwo,

Z chwilą objęcia funkcji Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju postanowiłem udostępnić nieodpłatnie miejsca postojowe pacjentom i ich rodzinom. W tym celu została wypowiedziana umowa na dzierżawę parkingów. Dzierżawca nie zgodził się z tą decyzją i złożył w Sądzie pozew o odszkodowanie. Proces sądowy jednak przegrał, a miejsca postojowe zostały od 1 listopada 2016 roku udostępnione nieodpłatnie pacjentom i osobom ich odwiedzającym. Niestety od początku z udostępnionych nieodpłatnie parkingów często korzystają klienci okolicznych sklepów, którzy nawet nie kryją się z tym nosząc do samochodów zakupy. Także coraz większa liczba busów i innych pojazdów firmowych, nie związanych w żaden sposób z działalnością Szpitala, blokuje miejsca postojowe pacjentom i ich rodzinom. Dochodzi do skandalicznych sytuacji, że przy budynku Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc blokowany jest bardzo często podjazd dla karetek. W związku z tym proszę o zaniechanie tego rodzaju praktyk i zrozumienie, że bezpłatne miejsca parkingowe są dla pacjentów, ich rodzin i ewentualnie osób ich odwiedzających. Jeżeli niniejszy apel nie przyniesie zamierzonego rezultatu zostaną wprowadzone takie rozwiązania, które wyeliminują te niepożądane praktyki. Liczę jednak na zrozumienie z Państwa strony.

Pacjenci o nas

Z satysfakcją informujemy, że przeanalizowano ankiety dot. oceny: hospitalizacji, warunków żywieniowych, personelu, a także innych...