Sukces ma wielu ojców, Porażka zawsze jest sierotą!

Dodał: jerzy Data: 2020-03-25 14:11:02 (czytane: 2774)

W związku z informacjami prasowymi, które pojawiły się w środkach masowego przekazu oraz odpowiadając na Państwa liczne pytania, dotyczące darowizny pieniężnej przekazanej buskiemu szpitalowi informuję, że do dnia dzisiejszego szpital nie otrzymał podanej w mediach, tj. w Echu Dnia i na portalu busko.com.pl, kwoty. Jednocześnie informuję, że upoważniony pracownik szpitala skierował wniosek o wsparcie finansowe do Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) i spółka ta w dniu 18 marca br. odpowiedziała pozytywnie na naszą prośbę (wniosek w załączeniu). Prawdopodobnie środki te przekaże Enea Elektrownia Połaniec. Oczekujemy na podpisanie stosownej umowy darowizny i z dniem otrzymania środków poinformujemy o tym opinię publiczną.

Przy okazji pragnę serdecznie podziękować Panu Wojewodzie Świętokrzyskiemu za przekazane środki, m.in. na zakup aparatury i sprzętu medycznego, w kwocie 700 tys. złotych. Dziękuję także osobom fizycznym za wszelką pomoc, jak również Prezesowi Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. oraz Dyrektorowi Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju za przekazanie artykułów spożywczych.

Dla dyrekcji szpitala i wszystkich pracowników Państwa wsparcie jest niezwykle ważne i świadczy o tym, że jesteście Państwo z nami w tych trudnych chwilach.

Skan001.jpg

Komunikat Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju (aktualizacja)