Budynki szpitala połączone!

Dodał: lukasz Data: 2021-01-29 12:39:33 (czytane: 1684)

Miło nam poinformować, że nareszcie budynek Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc został zintegrowany z budynkiem głównym szpitala za pomocą dobudowanego łącznika, wraz z klatką schodową, pełniącą także funkcję wyjścia bezpieczeństwa na wypadek pożaru.

Inwestycję przeprowadzono w ramach zadania pn.:” Dobudowa klatki nr 3 do szczytu Budynku Głównego Szpitala (od strony wschodniej) w celu dostosowania długości dojść ewakuacyjnych zgodnie z wymogami przepisów p/poż wraz z łącznikiem pomiędzy Budynkiem Głównym Szpitala a Oddziałem Gruźlicy i Chorób Płuc”.

Obowiązek wykonania klatki schodowej PPOŻ, wynikał z decyzji Państwowej Straży Pożarnej i spoczywał na szpitalu od kilkunastu lat. Uznaliśmy, że przy okazji budowy klatki schodowej, należy wykonać także wspomniany łącznik, dzięki któremu wyeliminowana zostanie konieczność przewożenia pacjentów transportem wewnętrznym, pomiędzy budynkami.

Składam podziękowania Radnym Rady Powiatu w Busku-Zdroju za dofinansowanie inwestycji w kwocie 350 000 zł.

POZ – dodatkowy numer kontaktowy

Aby umożliwić Państwu lepszą komunikację z personelem Podstawowej Opieki Zdrowotnej (rejestracja, ustalenie terminu wizyty, teleporada,...