27 maja Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Dodał: Urszula Data: 2017-05-26 11:56:54 (czytane: 3961)

Proces leczenia pacjentów rozpoczyna się także na podstawie wykonywanych badań diagnostycznych, ponieważ to one wpływają na dalsze decyzje lekarskie i postawienie trafnej diagnozy.

Badania i ich analiza pozwalają obiektywnie ocenić stan zdrowia, są też jednym z podstawowych narzędzi profilaktyki zdrowotnej oraz pozwalają podjąć odpowiedni sposób leczenia.
Nasze Laboratorium posiada 3 punkty pobrań w tym jeden przeznaczony dla najmłodszych pacjentów. Są one czynne w godzinach od 7:15 do 10:00 w budynku Administracji ZOZ oraz punkt pobrań w Przychodni SPZOZ w Busku-Zdroju na ul. Sądowej, pokój nr 102 (I piętro), czynny od 7:00 do 10:15). Polecamy także badania w pakietach, (np. Pakiet ogólny - OB, morfologia, b. ogólne moczu, sód, potas, cholesterol całkowity, cholesterol LDL (wyliczany) cholesterol HDL, trójglicerydy, glukoza, kwas moczowy, kreatynina, ALT, GGT - 57,00 zł., Pakiet sercowy - sód, potas, chlorki, cholesterol całkowity, cholesterol LDL (wyliczany), cholesterol HDL, trójglicerydy, TSH, kreatynina, CRP – 46,00zł.) opracowane, z myślą
o pacjentach, tak, aby odpowiednio zadbać o zdrowie i w niższej cenie wykonać pełny zakres badań zmierzających do postawienia przez lekarza trafnej diagnozy.
Warto również wspomnieć o działającym w naszej placówce Dziale Serologii i Banku Krwi, który wykonuje badania z zakresu immunologii transfuzjologicznej warunkujące bezpieczne
przetaczanie krwi i jej składników dla pacjentów oddziałów i poradni ZOZ w Busku-Zdroju.
Z okazji tego uroczystego dnia składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania za wykonywanie tak odpowiedzialnej i trudnej pracy wszystkim pracownikom Działu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Działu Serologii i Banku Krwi naszego szpitala.

roze.jpg

Dzięki rzetelności i w oparciu o specjalistyczny sprzęt dostępny w naszym Laboratorium wyniki badań wychodzące z naszej placówki są precyzyjne i wiarygodne, co jest kluczowe w prawidłowym leczeniu pacjentów.

Wszystkiego najlepszego
                                                                        Dyrekcja ZOZ w Busku-Zdroju

26 maja Dzień Matki

W tym dniu wspaniałym jakim jest Dzień Matki, składamy wszystkim obecnym i przyszłym mamom serdeczne życzenia, dużo zdrowia, szczęścia,...