Wiadomości - Aktualności

Bezpłatna kolonoskopia już tylko do 30 czerwca 2020 roku

Dodał: lukasz Data: 2020-01-31 12:00:58 (czytane: 825)

Przypominam, że w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju realizowany jest projekt pn. ”Badam się – program profilaktyki raka jelita grubego”.

Z przyjemnością informuję Państwa, że pacjenci chętnie korzystają z możliwości wykonania nieodpłatnego badania kolonoskopii i w ramach projektu zostało już przebadanych 500 pacjentów. Projekt jest realizowany tylko do 30 czerwca 2020 r., więc zapraszamy do skorzystania z tej okazji.

Przypominam, że celem głównym projektu pn. „Badam się – program profilaktyki raka jelita grubego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, jest stworzenie warunków do zwiększenia wykrywalności raka jelita grubego poprzez przeprowadzenie badań kolonoskopowych obejmujących mieszkańców powiatu buskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 41 378 24 01 wew. 227 lub 531 124 378 oraz na stronie internetowej www.szpitalbusko.pl.

Profilaktyczna kolonoskopia jest bezpłatna, a badanie wykonywane jest w znieczuleniu. W trakcie badania, w przypadku stwierdzenia u pacjentów polipów, są one od razu usuwane, a pobrany materiał jest przekazywany do renomowanego laboratorium w celu wykonania badania histopatologicznego.  Z naszego doświadczenia wynika, że u znacznej liczby przebadanych pacjentów wykryto polipy, które wcześniej nie dawały żadnych oznak. Usunięcie ich podczas badania eliminuje możliwe zagrożenie zachorowania na nowotwór.

Warto więc skorzystać z badań profilaktycznych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

Grzegorz Lasak 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podarunek od firmy Dexwal

Z satysfakcją informuję, że właściciele firmy Dexwal - Państwo Dorota i Dariusz Walkiewiczowie - doposażyli nasz traktorek marki...