Wiadomości - Aktualności

Gdzie są ci ludzie – nic się nie dzieje

Dodał: lukasz Data: 2021-04-06 09:20:32 (czytane: 454)

Słowami z tytułu młoda kobieta opatrzyła swój amatorski filmik, który rozpowszechniany jest na portalu społecznościowym facebook. Ma on na celu zdyskredytowanie naszej placówki.

Prawdopodobnie w Wielki  Piątek nieznana kobieta udała się do buskiego szpitala,  z zamiarem wykonania sensacyjnego materiału filmowego. Filmik rozpowszechniła poprzez facebook. Obecnie trwa identyfikacja tej osoby za pomocą monitoringu wewnątrzszpitalnego.

Kobieta wybrała się „na wycieczkę” z telefonem komórkowym filmując Oddział Ortopedyczny wraz z poradnią, oraz Oddział Chirurgiczny Ogólny wraz z poradnią, a także główny hol, gdzie zlokalizowane są pracownie RTG. Prawdopodobnie młoda kobieta nie wiedziała, że w szpitalu znajdują się tzw. „oddziały covidowe” w których łącznie przebywa 108 pacjentów, a także oddziały niecovidowe jak chirurgia i ortopedia, gdzie w okresie świątecznym rzeczywiście było mniej pacjentów. Natomiast poradnie specjalistyczne, w okresie świątecznym, były zamknięte co nie oznacza, że w tym czasie pacjenci z urazami zostawieni byliby bez pomocy medycznej. Taka pomoc świadczona jest na Ogólnej Izbie Przyjęć przez lekarza dyżurującego w Oddziale Chirurgicznym lub Ortopedycznym.

Tego rodzaju filmik, jak mniemam, miał na celu zdyskredytowanie szpitala i jego personelu. W rzeczywistości materiał ten obraża cały personel szpitala, wszystkie osoby które codziennie opiekują się 108 pacjentami covidowymi oraz pacjentami z oddziałów zabiegowych i poradni specjalistycznych.

Autorkę filmiku zapraszam do szpitala. Chętnie ją oprowadzę po wszystkich oddziałach, wówczas zorientuje się Pani „Gdzie są ci ludzie?” „i co się tu dzieje?” Powinna się Pani wstydzić.


Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak

Materiał filmowy nieznanej osoby:


Zobacz także

Dodane: 2021-04-22 08:44 - czytane (57)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia Wielkanocne

...