Wiadomości - Aktualności

Informacja z przebiegu szczepień przeciw Covid-19

Dodał: lukasz Data: 2021-02-12 13:32:50 (czytane: 417)

Informujemy, że do dnia dzisiejszego (tj. 12.02.2021r.) w Punkcie Szczepień przy ZOZ w Busku-Zdroju zaszczepiono 1396 osób z grupy „0” (personel medyczny), 90 osób w ramach szczepieniach populacyjnych (seniorzy 80+ oraz 70+).

 Od przyszłego tygodnia, planowane jest rozpoczęcie szczepienia grupy nauczycieli (ponad 300 osób), jednak będzie to zależało od dostępności szczepionek.

Jak już wspominaliśmy, nad całością procesu szczepień, nadzór sprawuje wyznaczony koordynator – lek. med. Krzysztof Wołoszyn specjalista epidemiolog. Szczepienia wykonuje personel medyczny, w skład którego wchodzi 3 lekarzy, 3 pielęgniarki oraz 2 sekretarki medyczne. Ponadto w procesie obsługi logistyczno – technicznej wsparciem służą kierownik Apteki Szpitalnej oraz informatyk.

Tempo szczepienia uzależnione jest od dostaw szczepionek, gdyż w chwili obecnej szczepionki dla grupy „0” (personelu medycznego) ograniczone są tylko dla drugiej dawki. Szczepienia populacyjne odbywają się zgodnie z określonym przez Ministerstwo Zdrowia harmonogramem, tym samym nie mamy wpływu na ich zwiększenie. Mamy wielką nadzieję, że dostawy szczepionek dla grupy nauczycieli nie będą opóźnione, czy też ograniczone.

 

Ł.Ch.

Zdjęć w galerii: 8