Wiadomości - Aktualności

Kolejna karetka we flocie ZOZ w Busku-Zdroju

Dodał: lukasz Data: 2020-11-20 09:01:11 (czytane: 520)

Miło nam poinformować naszych Pacjentów, że dzięki owocnej współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Busku-Zdroju, szpital wzbogacił się o kolejna karetkę typu „P”.

Jest to samochód marki Renault Master z bardzo bogatym wyposażeniem: nosze STYKER, podstawa pod nosze, fotel kardiologiczny z rampą najazdową, 2x butle tlenowe, 2x reduktor tlenu, rejestrator wideo i komplet opon zimowych. Koszt zakupu karetki podstawowej typu „P” wyniósł 124 000 zł, z czego 75 367 zł to kwota dofinansowania z Powiatowego Urzędu Pracy w Busku-Zdroju i 48 633 zł wkładu własnego szpitala.  

LCH_9764.JPG 

Żółto – czerwone barwy naszych karetek, pozwolą wszystkim Pacjentom jednoznacznie stwierdzić, że są to pojazdy należące do transportu wewnętrznego szpitala. Bardzo często bowiem ludzie błędnie uważali, że karetki ZOZ funkcjonują w ramach pogotowia ratunkowego, stąd inna barwa dla wyraźnego odróżnienia.

Składam serdeczne podziękowania Staroście Buskiemu – Panu Jerzemu Kolarzowi oraz Panu Marianowi Szostakowi – Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Busku-Zdroju, za kolejną już pomoc w realizacji jakże potrzebnego zakupu.

 

Z poważaniem

Grzegorz Lasak

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

Zdjęć w galerii: 13
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podziękowania od dzieci dla pracowników ZOZ w Busku-Zdroju

Dzieci z przedszkola samorządowego nr. 13 w Kielcach, namalowały obrazy z wyrazami wdzięczności dla personalu szpitala....