Wiadomości - Aktualności

Kolejny sukces buskiej ortopedii

Dodał: lukasz Data: 2019-11-29 12:00:44 (czytane: 1896)

Z ogromną satysfakcją informuję, że w miesiącu listopadzie br. doktor Włodzimierz Witwicki wraz z zespołem, przeprowadził w buskim szpitalu bardzo trudny i rzadko wykonywany zabieg operacyjny endoprotezy nadgarstka.

U operowanego pacjenta w młodości doszło do urazu nadgarstka, co zaskutkowało zwyrodnieniem, objawiającym się blokadą ruchu oraz dużymi dolegliwościami bólowymi.  Do wymiany stawu nadgarstka dochodzi wtedy, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi pozytywnych efektów.

rtg.jpg 

Skutkiem przeprowadzonego zabiegu jest uwolnienie pacjenta od przejmującego bólu, widocznej gołym okiem opuchlizny, oraz usunięcie dolegliwości związanych ze sztywnością stawu.  Przed zabiegiem, chory nie mógł wykonywać nawet prostych, podstawowych czynności typu: zapinanie odzieży na guziki, posługiwanie się kluczami itp. Dziś – po zabiegu - poprawie uległ komfort jego życia, a dolegliwości bólowe ustąpiły.

Warto podkreślić, że jest to pierwszy w Polsce zabieg, z wykorzystaniem konkretnej endoprotezy nadgarstka, renomowanej - amerykańskiej firmy (nazwy nie podajemy). Podobne zabiegi wykonywane są w naszym kraju wyłącznie na terenie specjalistycznych klinik.

ww.jpg 

W skład zespołu operacyjnego weszli: prowadzący zabieg – lek.med. Włodzimierz Witwicki, asystował lek.med. Jacek Piątek.  Pielęgniarki: Tamara Gębicz, Magdalena Wlazło, Paulina Kolarz, anestezjolog Zuzanna Sagan.

Nasza ortopedia – pracujący tam ludzie – cieszą się coraz większym uznaniem, co pragnę z dumą podkreślić. Nie rzadko jednak,  pacjent musi na zabieg poczekać, co może rodzić pewne niezadowolenie, jednak proszę o wyrozumiałość w tym względzie. Wykonujemy kilka a nawet kilkanaście zabiegów dziennie, a zatem pewien czas oczekiwania jest nieodzowny.

 

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

Grzegorz Lasak

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Aparat RTG z XXI wieku, już w buskim szpitalu

Blisko milion złotych kosztowały naszą placówkę zakupy dwóch najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych tj. cyfrowego aparatu...