Wiadomości - Aktualności

Komunikat Dyrektora ZOZ

Dodał: lukasz Data: 2020-09-17 09:56:17 (czytane: 1146)

Przed nami trudny okres (jesień – zima), związany z nasileniem zachorowań na grypę, choroby płuc, czy Covid-19. Już dzisiaj szpital musi być do tego okresu odpowiednio przygotowany.

Na mocy decyzji Wojewody Świętokrzyskiego, szpitale powiatowe – w tym nasz – mają obowiązek leczyć pacjentów z Covid-19, a nie jak dotychczas, po zdiagnozowaniu koronawirusa u pacjenta można było go przekazać do szpitala jednoimiennego w Starachowicach. Szpital jednoimienny stracił ten status, a zmiany te wprowadzono od 15.09.2020r.

Biorąc pod uwagę wspomniane zagrożenie wzmożonego występowania chorób w okresie jesienno – zimowym, a także chcąc chronić i zabezpieczyć pacjentów przed wzajemnym zakażaniem Covid-19, a także zakażeniem personelu medycznego, uznaliśmy w gronie tzw. „sztabu kryzysowego”, że  w trybie pilnym należy wykonać izolatki (toalety i łazienki w salach chorych Oddziałów Geriatrii i Interny).  Obecnie wszyscy pacjenci korzystają ze wspólnych toalet i łazienek w korytarzach oddziałów. 

W czasie modernizacji obydwa oddziały będą funkcjonowały na parterze budynku Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc, aż do zakończenia prac.

Termin wykonania zadania jest bardzo istotny – czym szybciej, tym lepiej. Jest to już „ostatni dzwonek” na realizację tego rodzaju zadania przed falą infekcji, chorób grypopochodnych czy przypadków koronawirusa. Bez wykonania izolatek nie jesteśmy w stanie w sposób prawidłowy zapewnić bezpieczeństwa pacjentom czy personelowi szpitala.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Z poważaniem

Grzegorz Lasak
Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

Zobacz także

Podziękowanie dla Wojewody Świętokrzyskiego

Dodane: 2021-07-27 08:20 - czytane (26)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wizyta Rektora WSUZ w naszym szpitalu

W dniu dzisiejszym tj. 07.09.2020r. odbyło się spotkanie z Rektorem Wyższej Szkoły Umiejętności Zawodowych w Pińczowie – Panem...