Wiadomości - Aktualności

Komunikat Dyrektora ZOZ – Bardzo Ważne

Dodał: jerzy Data: 2020-10-16 15:03:27 (czytane: 1846)

Szanowni Państwo !

 

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego (skan poniżej) w zakresie utworzenia na bazie Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju szpitala zakaźnego wieloprofilowego, ZOZ w Busku-Zdroju staje się podmiotem leczniczym przeznaczonym do leczenia pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w oddziałach szpitalnych będą hospitalizowani pacjenci z pozytywnym wynikiem COVID-19 oraz ze stwierdzonymi chorobami współistniejącymi. 

W związku z tym na czas nieokreślony zawiesza się świadczenie usług w Działach Rehabilitacji Leczniczej i Diagnostyki Obrazowej, jak również przyjęcia w niektórych Poradniach Specjalistycznych, tj. Gruźlicy i Chorób Płuc, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Nefrologicznej.

W pozostałych poradniach, tj. Poradni Ginekologiczno-Położniczej, Endokrynologicznej, Laryngologicznej, Hepatologicznej, Medycyny Pracy świadczenia zdrowotne wykonywane będą na dotychczasowych zasadach. Takie komórki organizacyjne, jak Stacja Dializ, Dział Diagnostyki Laboratoryjnej z Punktem Pobrań Materiałów do Badań, Dział Serologii i Bank Krwi, Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa.

Pacjenci dotychczas przebywający w oddziałach szpitalnych będą sukcesywnie wypisywani bądź przekazywani do innych placówek medycznych.

 

Z poważaniem

Grzegorz Lasak
Dyrektor ZOZ w Busku-ZdrojuDecyzja_1.jpgDecyzja_2.jpg

Zobacz także

Podziękowanie dla Wojewody Świętokrzyskiego

Dodane: 2021-07-27 08:20 - czytane (24)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat Dyrektora ZOZ

Szanowni Państwo, przed nami okres wzmożonych zachorowań na grypę, przeziębienia itp. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominam...