Wiadomości - Aktualności

Od teraz szkolimy lekarzy również z zagranicy

Dodał: lukasz Data: 2020-02-17 14:18:13 (czytane: 297)

Zdobywanie wiedzy i szkolenie kadry medycznej, w tym lekarskiej, jest dla każdej placówki medycznej niezwykle istotne i stanowi również o jej prestiżu.

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju na co dzień szkoli absolwentów polskich szkół medycznych, a już od niedawna, jako jeden z niewielu szpitali powiatowych w Polsce, może przeprowadzać staże podyplomowe dla absolwentów szkół medycznych także z zagranicy.

Jest to możliwe dzięki podpisanej umowie pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, reprezentowanym przez Prorektora ds. medycznych prof. zw. dr hab. n. med. Stanisława Głuszka, a Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, reprezentowanym przez Dyrektora Grzegorza Lasaka.  Umowa ta przyznaje naszej placówce status jednostki szkolącej dla absolwentów kierunków medycznych z zagranicy.

Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i szansa, bowiem od wielu lat w naszym kraju, występuje ogromny deficyt kadry medycznej, a w szczególności lekarskiej. Już niebawem pierwsze staże podyplomowe rozpoczną w naszej placówce dwie absolwentki, lekarskich studiów medycznych z Ukrainy.

 

Ł.Ch.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie z Panem Zbigniewem Koniuszem - Wojewodą Świętokrzyskim.

Przedstawiłem Panu Wojewodzie plany rozwojowe, związane z naszym buskim szpitalem....