Udany przeszczep ścięgna kolana w naszym szpitalu.

Dodał: jerzy Data: 2022-11-04 13:51:55 (czytane: 1417)

Z satysfakcją informujemy, że lek. med. Stefan Podesek wykonał, po raz pierwszy w ZOZ w Busku–Zdroju, skomplikowany zabieg przeszczepu ścięgna. Poniżej, medyczny opis zabiegu. ,,.. Stan po założeniu protezy jednoprzedziałowej kolana. Proteza jednoprzedziałowa wymaga pełnej stabilności kolana, ponieważ w wyniku urazu doszło do jego przyśrodkowej niestabilności.  Wcześniej pacjent miał operację z powodu tej niestabilności z wykorzystaniem własnych ścięgien. Dokonano rekonstrukcji kompleksu więzadeł pobocznego przyśrodkowego i więzadło tylnego skośnego z użyciem Allograftu ...”

Gratulujemy udanego zabiegu lek. med. Stafanowi Podeskowi oraz całemu zespołowi medycznemu biorącemu udział w operacji.

zjdecie_z_operacji.jpg

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w buskim szpitalu.