Wiadomości - Aktualności

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w buskim szpitalu.

Dodał: jerzy Data: 2022-10-14 13:20:06 (czytane: 1038)

  Odpowiadając na Państwa zapytania potwierdzam, że zamierzamy w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju utworzyć Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Oddział będzie uzupełnieniem realizowanej dotychczas w buskim szpitalu, fizjoterapii i rehabilitacji ambulatoryjnej. Jak wiadomo, forma ambulatoryjna rehabilitacji wiąże się z pewnymi niedogodnościami dla pacjentów np. dojazdami, a realizowane świadczenia są w określonych dniach i godzinach.

  Cel jaki przyświeca powstaniu stacjonarnego oddziału to szybkie i kompleksowe zabezpieczenie pacjentów po zabiegach operacyjnych, głównie ortopedycznych - wymagających rehabilitacji.Istotne jest, aby pacjenci zaraz po operacji mieli zapewnioną stacjonarną rehabilitację, która pozwoli im w szybkim tempie powrócić do normalnego funkcjonowania. Innym ważnym aspektem przemawiającym za powstaniem oddziału, jest obecnie niepotrzebne blokowanie łóżek przez pacjentów zaopatrzonych już operacyjnie, a wymagających rehabilitacji. Dziś rehabilitacja tych pacjentów odbywa się na oddziale zabiegowym, a powinna być realizowana w Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

  Obecnie oczekujemy na akceptację naszego wniosku o utworzenie oddziału przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w Kielcach. W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji z NFZ, jesteśmy gotowi do uruchomienia Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej jeszcze w tym roku.

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak

Zobacz także

Poradnia Urologiczna - nowy lekarz

Dodane: 2023-02-07 10:42 - czytane (111)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kondolencje

https://www.szpitalbusko.pl/wiadomosci/foto/kondolencje-swiece_1.jpg...