Zasady pracy lekarzy z Ukrainy i Białorusi w buskim szpitalu

Dodał: jerzy Data: 2023-03-30 13:39:04 (czytane: 1222)

Szanowni Państwo!

Odpowiadając na Państwa pytania odnośnie zasad pracy lekarzy – obcokrajowców w buskim szpitalu informuję, że obecnie zatrudniamy 8 lekarzy z Ukrainy i 4 z Białorusi. Lekarze ci pracują na podstawie decyzji wydanych przez Ministra Zdrowia na czas określony, tj. 5 lat od dnia wydania dokumentu pn. prawo wykonywania zawodu lekarza. Przedmiotowe decyzje szczegółowo określają zakres czynności zawodowych, indywidualnie dla każdego lekarza, jak również miejsce pracy, tj. oddział / poradnia specjalistyczna. Pracę lekarza cudzoziemca nadzoruje lekarz specjalista w danej dziedzinie przez czas wskazany przez Ministra Zdrowia w decyzji. Zazwyczaj jest to okres 1 roku, ale mamy też decyzje z nadzorem przez okres 3 miesięcy, a także 5 lat.

Na dzień dzisiejszy czekamy na wydanie prawa wykonywania zawodu lekarza przez Świętokrzyską Izbę Lekarską dla kolejnych 3 osób (2 lekarzy z Ukrainy i 1 lekarz z Libanu).