Wiadomości - Aktualności

Własna Pracownia Tomografii Komputerowej w buskim szpitalu

Dodał: jerzy Data: 2024-04-09 13:22:58 (czytane: 682)

   Uprzejmie informuję, że z dotacji Powiatu Buskiego szpital zakupił tomograf komputerowy, a umowa na wykonywanie tych badań diagnostycznych z firmą Affidea sp. z o.o. została rozwiązana. Faktury, jakie firma Affidea sp. z o.o. wystawiała dla szpitala za badania TK oraz RM to kwota około 100 tys. zł miesięcznie, natomiast szpital z tytułu umowy dzierżawy pomieszczeń otrzymywał kwotę 9 541 zł miesięcznie. Wynika z tego, że łącznie w skali roku Affidea sp. z o.o. otrzymywała z ZOZ kwotę około 1 200 000,00 zł, natomiast szpital za dzierżawę pomieszczeń otrzymywał od tej firmy kwotę 114 492,00 zł. Niestety stawki za dzierżawę pomieszczeń wynikały z ofert przetargowych, a ZOZ nie był w stanie tych kwot zwiększyć. Stąd tak rażąca dysproporcja.
  Obecnie oczekujemy na uzyskanie zezwoleń na funkcjonowanie Pracowni TK w strukturze naszego szpitala. Pacjenci w tym czasie są zabezpieczani w podmiotach zewnętrznych, z którymi zawarliśmy umowy. Docelowo ZOZ zamierza zakupić także własny rezonans magnetyczny.  
  W chwili obecnej posiadamy już informację z ŚOW NFZ w Kielcach, że otrzymamy kontrakt na badania tomografii komputerowej dla pacjentów ambulatoryjnych, a docelowo także na świadczenia rezonansu magnetycznego.

                                                                                                         Grzegorz Lasak
                                                                                                Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

Zobacz także

Finanse Oddziałów buskiego szpitala

Dodane: 2024-06-13 14:20 - czytane (167)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przedłużenie terminów obowiązywania stopni alarmowych

...