Nowatorska operacja nadgarstka

Dodał: jerzy Data: 2023-04-14 10:08:30 (czytane: 1049)

Niewątpliwie Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w ZOZ w Busku-Zdroju cieszy się zasłużonym uznaniem wśród licznych pacjentów. Nierzadko zmuszeni jesteśmy informować zespoły ratownictwa medycznego o braku wolnych łóżek w oddziale.
Z pośród bardzo szerokiej gamy realizowanych świadczeń medycznych nasi specjaliści wykonują również zabiegi nowatorskie, a jednym z nich jest endoprotezoplastyka stawu śródręczno-nadgarstkowego kciuka. Wskazaniem do wykonania tego typu zabiegu była choroba zwyrodnieniowa stawu, która objawiała się u pacjenta znacznym bólem u podstawy kciuka utrudniając codzienne funkcjonowanie. Dzięki wykonanemu zabiegowi przez lek. med. Włodzimierza Witwickiego przy asyście lek. med. Jacka Piątka, polepsza się ruch w stawie, ustępują dolegliwości bólowe oraz generalnie poprawia się komfort życia.
Z satysfakcją prezentujemy zespół lekarzy ortopedów pracujących w naszym oddziale na czele z kierownikiem lek. med. Marcinem Zioło. W skład zespołu wchodzą: lek. med. Jacek Piątek (zastępca kierownika oddziału), lek. med Marcin Czternastek,
lek. med. Rafał Pierściński, lek. med. Robert Skorupa, lek. med. Ireneusz Bogunia, lek. med. Paweł Lopart, lek. med. Mateusz Majcher,
lek. med. Stefan Podesek, lek. med. Włodzimierz Witwicki, lek. med. Krzysztof Kotlarz, lek. med. Jarosław Rożek, lek. med. Artur Krochmal, lek. med. Robert Konior. Pielęgniarką koordynującą w oddziale jest Pani Justyna Socha.
    Dzięki tego rodzaju nowatorskim zabiegom wykonywanym w naszym szpitalu zwiększa się liczba zadowolonych pacjentów oraz wzrasta renoma naszej placówki.

ort1.jpg

ort2.jpg