Pracownia Endoskopii – wydłużamy czas pracy

Dodał: jerzy Data: 2023-04-21 14:14:24 (czytane: 1342)

Uprzejmie informuję, iż w związku z zatrudnieniem lek. med. Adama Kornmehla wydłużamy od dnia 1 maja br. czas pracy Pracowni Endoskopii w ZOZ w Busku-Zdroju.
Jak Państwu wiadomo, w Pracowni Endoskopii wykonywane są badania gastroskopii i kolonoskopii.
Gastroskopia – jest to badanie przeprowadzane za pomocą przyrządu przypominającego sondę, pozwalające obejrzeć błony śluzowe żołądka i dwunastnicy.
Kolonoskopia – jest to badanie pozwalające ocenić stan jelita grubego. Jest to podstawowe badanie w diagnostyce, między innymi nowotworów i chorób zapalnych jelita grubego. Badanie to, wykonywane jest w naszej pracowni w znieczuleniu, o ile nie ma do tego przeciwwskazań. W związku z tym pacjent powinien zgłosić się na badanie z opiekunem.
Nad Państwa bezpieczeństwem i fachowym wykonaniem badań czuwają:
lek. med. Włodzimierz Śliwiński – Kierownik Oddziału Chirurgicznego Ogólnego /
                                                          Pracowni Endoskopii
lek. med. Mariusz Sobowski – Zastępca Dyrektora ZOZ /
                                                   Zastępca Kierownika Oddziału Chirurgicznego Ogólnego
lek. med. Przemysław Borowiecki
lek. med. Adam Kornmehl
Opiekę pielęgniarską, pod kierownictwem Edyty Czai, sprawują: Katarzyna Bobowska, Maria Matyjas, Anna Biderek, Agnieszka Nowaczkiewicz.
 Badania endoskopowe w pracowni wykonywane są na aparaturze medycznej najwyższej klasy w ramach hospitalizacji stacjonarnej oraz ambulatoryjnie.
Badania ambulatoryjne wykonywane są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00. Poniżej podaję aktualny harmonogram pracy Pracowni Endoskopii w ramach wykonywania badań ambulatoryjnych:
Poniedziałek: lek. med. Przemysław Borowiecki
Wtorek: lek. med. Adam Kornmehl
Środa: lek. med. Mariusz Sobowski
Czwartek: lek. med. Przemysław Borowiecki
Piątek: lek. med. Mariusz Sobowski
Rejestracja oraz instruktaż, jak przygotować się do badania, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00 pod nr telefonu: 378 24 01 do 09 wew. 227.
Wszystkich pacjentów zachęcam do wykonywania badań profilaktycznych w myśl zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć”