Szpitale Powiatowe wciąż się zadłużają

Dodał: jerzy Data: 2023-06-26 13:31:45 (czytane: 891)

Mimo wzrostu nakładów finansowych na ochronę zdrowia sytuacja Szpitali Powiatowych niestety znacząco się pogarsza. Tematyka ta była przedmiotem konferencji zorganizowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniu 23 czerwca 2023 roku przez Związek Powiatów Polskich oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.
Poniżej stanowisko wypracowane na konferencji.

opis.jpgkonf1.jpg konf2.jpg

Uczestnicy konferencji zgodnie uznali, że przyczyną lawinowego zadłużania się szpitali jest nieadekwatne finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia w stosunku do rosnących kosztów działalności.