Chirurgia na neurochirurgię - nieprawda!

Dodał: jerzy Data: 2023-09-20 10:26:32 (czytane: 2772)

Szanowni Państwo!

Jak wiadomo, od ponad roku, w ZOZ w Busku-Zdroju realizowane są bardzo skomplikowane zabiegi neurochirurgiczne. Wykonuje je znany i lubiany specjalista lek. med. Marcin Czternastek. Pan doktor wykonał tych operacji w naszym szpitalu blisko 190.
   Obecnie, kiedy Oddział Chirurgiczny Ogólny jest zawieszony do 30 września 2023 r., lek. med. Marcin Czternastek zwiększył liczbę realizowanych u nas zabiegów, ponieważ kolejka pacjentów oczekujących na tego rodzaju operacje jest bardzo długa.
   Nie jest prawdą, że zamiast Oddziału Chirurgicznego Ogólnego planujemy w szpitalu utworzenie Oddziału Neurochirurgicznego.
  Oddział Chirurgiczny Ogólny wznawia prace od 1 października br., a zabiegi neurochirurgiczne będą nadal wykonywane. Przypominam, że są one realizowane w ramach Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
   Dziękuję Panu lek. med. Marcinowi Czternastkowi, że przyjął moje zaproszenie do współpracy z buskim szpitalem. Dziękuję także w imieniu wszystkich pacjentów, którym Pan doktor pomógł w powrocie do zdrowia.

zdj_1.jpg