Kruszenie kamieni nerkowych – teraz na własnym sprzęcie.

Dodał: jerzy Data: 2023-12-01 07:21:03 (czytane: 606)

Procedura kruszenia kamieni nerkowych falą ultradźwiękową, ciesząca się ogromnym uznaniem wśród Pacjentów realizowana była dotychczas dzięki współpracy z firmą zewnętrzną. Obecnie realizujemy tą procedurę na własnym urządzeniu, dzięki dofinansowaniu z dotacji celowej Powiatu Buskiego (umowa nr SOZ/3153/4/2023 z dnia 26 września 2023 r.) - dotacja na inwestycję pod nazwą „Zakup zestawu do kruszenia złogów mineralnych w nerkach i drogach moczowych do Poradni Urologicznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju”
Realizacja tego zadania objęła dostawę zestawu do kruszenia złogów mineralnych w nerkach i drogach moczowych, składającego się z:
- litotryptera z głowicą kruszącą,
- ultrasonografu z głowicą pracującą w trybie In-line,
- montaż, uruchomienie, przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi i konserwacji.
Całkowita wartość inwestycji to kwota 169 000,00 zł brutto, z czego dofinansowanie z dotacji celowej Powiatu Buskiego wynosi 165 620,00 zł, a udział własny Szpitala to jedynie kwota 3 380,00 zł.
W imieniu wszystkich Pacjentów, dziękuję Panu Jerzemu Kolarzowi – Staroście Buskiemu oraz Radnym Rady Powiatu w Busku-Zdroju za wsparcie finansowe w realizacji zadania.

kruszenie_kamieni04.jpg kruszenie_kamieni03.jpg