Nowy aparat do hemodializy z dotacją PZU S.A.

Dodał: jerzy Data: 2023-12-20 12:49:41 (czytane: 739)

W listopadzie 2023 r., zgodnie z umową prewencyjną z PZU S.A., szpital w Busku-Zdroju ponownie otrzymał dofinansowanie na zakup aparatu do hemodializy na Stację Dializ w kwocie 30 000,00 zł.

Zadanie obejmowało zakup aparatu do hemodializy, inaczej dializatora lub sztucznej nerki, który został przekazany na Stację Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju. Aparat do hemodializy to urządzenie, którego wykorzystywane jest w leczeniu osób z przewlekłą lub ostrą niewydolnością nerek.
PZU S.A., w ramach prowadzonej działalności mającej na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszenie skutków wypadków ubezpieczeniowych, sfinansowało z funduszu prewencyjnego kwotą 30 000 zł brutto – zadanie prewencyjne Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, tj.: „Zakup aparatu do hemodializy na Stację Dializ ZOZ w Busku-Zdroju”.
Całkowita wartość zadania to kwota 41 040,00 zł brutto. Wkład własny Szpitala wyniósł jedynie 11 040,00 zł.
Dziękujemy serdecznie za dobrą współpracę i pomoc w realizacji zakupu.

dializator01.jpgdializator02.jpg