Wiadomości - Aktualności

Buska Interna i Geriatria po modernizacji

Dodał: lukasz Data: 2021-03-02 09:53:15 (czytane: 392)

Z perspektywy czasu, można już jednoznacznie stwierdzić, że wykonanie łazienek i toalet w salach chorych Oddziałów Chorób Wewnętrznych oraz Geriatrycznego, zdecydowanie ułatwiło walkę z koronawirusem.

Nowe rozwiązania pozwalają na lepszą izolację pacjentów, którzy nie muszą już korzystać ze wspólnych łazienek i toalet zlokalizowanych na korytarzach. Dziś przemieszczanie się pacjentów na oddziałach zostało ograniczone do minimum, a tym samym znacząco zmniejszyło się ryzyko wzajemnego zakażenia się pacjentów, a także personelu medycznego.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach zadania o nazwie „Modernizacja pomieszczeń w Oddziałach Chorób Wewnętrznych i Geriatrycznym zgodnie z wymogami sanitarno – epidemiologicznymi i dokumentacją projektową (Covid-19)”.

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom występujące ogniska koronawirusa na oddziałach są szybko opanowywane, co powoduje, że nie ma już potrzeby wstrzymywania przyjęć pacjentów przez długie tygodnie – jak miało to miejsce przed modernizacją.

1 (1)_1.JPG 

Składam serdeczne podziękowania Panu Zbigniewowi Koniuszowi – Wojewodzie Świętokrzyskiemu, Panu Andrzejowi Bętkowskiemu – Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego oraz Panu Jerzemu Kolarzowi – Staroście Powiatu Buskiego za wsparcie finansowe w realizacji zadania.


Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak

Zdjęć w galerii: 29

Zobacz także

Dodane: 2021-04-22 08:44 - czytane (66)

TAGI: