Wiadomości - Aktualności

Sala rehabilitacyjna buskiego ZOZ z nowym wyposażeniem

Dodał: Urszula Data: 2017-10-12 13:23:43 (czytane: 1096)

Jak wiadomo zakończenie leczenia, przebyty uraz lub choroba często wiąże się z koniecznością przywrócenia stanu zdrowia lub poprawy jakości życia osoby z niepełnosprawnością.

Rehabilitacja jest naturalnym przedłużeniem procesu leczenia, umożliwia pacjentom zaakceptowanie nowej sytuacji życiowej. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów sala rehabilitacyjna naszego szpitala została poddana gruntownemu remontowi jak również doposażona w nowy sprzęt rehabilitacyjny, są to:
dwa Uniwersalne Gabinety Usprawniania Leczniczego i dwie elektryczne leżanki rehabilitacyjne
( Kabina UGUL) do ćwiczeń. Przeznaczone są do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie, służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego.
Dwa Rowerki rehabilitacyjne - umożliwiają wykonywanie ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, mogą być stosowane także przez osoby z porażeniem kończyn.
Orbitrek -pozwala na wzmacnianie nie tylko mięśni nóg, ale także całego ciała, ponieważ w czasie ćwiczeń zapewnia równomierne obciążenie rąk, nóg, pleców i klatki piersiowej. Urządzenie to dedykowane jest osobom, które muszą pracować nad zwiększeniem wydolności sercowo-naczyniowej.
Sprzęt został zakupiony z dofinansowania Powiatu Buskiego, natomiast remont sali sfinansowano ze środków własnych szpitala.
Zachęcamy do korzystania z naszych usług zapewnionych przez wysoko wykwalifikowany personel pod kierownictwem mgr Przemysława Kędziory. 

20171012_084111.jpg

 


Zdjęć w galerii: 3
Przeczytaj kolejną wiadomość:

...