Wiadomości - Aktualności

Współcześni Bohaterowie

Dodał: lukasz Data: 2020-05-07 10:42:04 (czytane: 671)

Trudny i ciężki czas, to najlepsza okazja na zweryfikowanie naszych ludzkich postaw i zachowań. Walka z pandemią koronawirusa to niewątpliwie czas próby dla nas wszystkich i każdego z nas z osobna.

 92576088_116189773375028_2124140668249964544_o.jpg

Każdy przecież ma w życiu jakąś rolę do spełnienia i albo wykonywał ją solidnie, albo nie. Jedni stawiali czoła pandemii, inni ,,pozostali w okopach by przetrwać trudny czas” uznając pewnie, że to nie ich sprawa, że ich to nie dotyczy. Nie ma też ważniejszych i mniej ważnych zadań, każdy stawiając czoła wyzwaniom i solidnie walcząc na własnym, zawodowym polu walki z pandemią jest współczesnym bohaterem. Lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, opiekunka, salowa, sprzątaczka ale także kierowca, sprzedawca, piekarz czy człowiek solidnie wykonujący swój zawód, wszyscy oni zasługują na miano bohaterów. Nie sztucznie wykreowanych ale autentycznych, choć bardzo często sami bohaterowie nie wiedzą, że nimi są. Piękne indywidualne postawy i inicjatywy społeczne pozwoliły nam przetrwać ten najtrudniejszy okres niepewności. Nikt przecież nie był w stanie przewidzieć, co się jutro wydarzy, a zakładaliśmy bardzo tragiczne scenariusze. Pandemia, z jednej strony ukazała pewne wady systemu ochrony zdrowia i nie tylko, brak przygotowania do walki z nią, ale ukazała także ogromną solidarność społeczną, dzięki której pokonaliśmy ten najtrudniejszy okres. Ta solidarność społeczna przejawiała się w wielu inicjatywach podejmowanych przez indywidualne osoby, polityków, prywatne firmy czy stowarzyszenia. Także nasz buski szpital nie został bez pomocy i wsparcia wielu wspaniałych ludzi, którym staramy się na bieżąco dziękować, lecz w przyszłości, przekażemy Wszystkim skromne dyplomy uznania. Wsparcie miało różny charakter, zarówno materialny jak i rzeczowy za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Wszystkie inicjatywy i pomoc dla szpitala to przykład wielkiej solidarności, troski o drugiego człowieka a może nawet przykład współczesnego patriotyzmu. Pięknym przykładem jest inicjatywa grypy osób, które w najtrudniejszym okresie ogromnych braków środków ochrony osobistej, przystąpiły do szycia masek dla personelu szpitala i przekazały ich bardzo wiele. Dziś mogę już ujawnić listę osób, które dały od siebie bardzo dużo, własną pracę, poświęcony czas, zdobyły materiał i wykonały z niego wspaniałe dzieło. Są tu także osoby, które przekazały gotowe maseczki lub przyłbice. Tą listę prawdziwych bohaterów otwiera Pani Klaudia Golonka, która koordynowała to spore przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że lista zawiera wszystkie nazwiska a jeśli kogoś na niej brakuje, a brał udział w tym pięknym przedsięwzięciu - proszę o wybaczenie.

92073617_112154393778566_5328934750721671168_n.jpg 

 Panie szyjące:

- Aleksandra Lis
- Krystyna Lis
- Aneta Wężowicz
- Anna Pamuła
- Ola Pamuła
- Bogumiła Wojtyś
- Dominika Dryja
- Dominika Marońska
- Małgorzata Golonka
- Halina Wielogórska
- Patrycja Śliwa
- Iwona Pyrz
- Joanna Wach
- Jolanta Radosz
- Katarzyna Brzezińska
- Katarzyna Strzałka
- Ewa Jurecka
- Agnieszka Bochniak
- Magdalena Cieplińska
- Marta Żak
- Ola Nowosielska
- Teresa Nowosielska
- Robert Siemieniec
- Gabriela Zachariasz
- Monika Dębski
- Karolina Maj
- Anna Prucnal

Cięcie materiału:

- Agnieszka Milc
- Bartek Milc
- Joanna Wójcik
- Ewa Stawarz
- Klaudia Piekarska

Przyłbice:

- Aleksandra Gawlik
- Karolina Zawadzińska
- Michał Nedwed
- Politechnika Krakowska

Zakup/podarowanie materiałów i gotowych maseczek:

- Milano Moda
- Sklep z materiałami przy ul. Pocztowej w Busku-Zdroju
- Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy z p. dyr. mgr Joanną Bialkiewicz
- Anna Masłowska
- Michalina Chodór
- Michał Kozieł
- Daniel Piotrowski
- Ania Rusak
- Michał Kiełb
- Firanki.pl/Busko
- Sklep Bławatny mieszczący się przy ulicy Warszawskiej 14 w Kielcach
- Sławomir Odomski
- ZHP Chorągiew Kielecka
- Bohomoss - Sensual & Unique
- Adrian Kwaśniak
- Mieczysław SAS
- Weronika Rudek
- Angelika Mielecka
- Paweł Syczuk
- MK Performance
- Joanna Janus

Wsparcie w zbieraniu masek od szyjących:

- Patryk Golonka
- Harcerska Grupa Ratownicza w Busku-Zdroju

93846552_121504496176889_5886726083348267008_o.jpg

Składam Pani Klaudii oraz Wam Wszystkim serdeczne podziękowanie za piękną inicjatywę, płynącą z serca i chęci pomocy innym. Wasze zaangażowanie, to jest właśnie solidarność społeczna, prawdziwe i autentyczne bohaterstwo, a także współczesny patriotyzm rozumiany jako realizacja rzeczy dobrych i potrzebnych innym. To wszystko nas wzmacnia, a ludziom, którzy na codzień walczą z koronawirusem dodaje wielu jakże dziś potrzebnych sił. Pamiętajmy, że każdy może być bohaterem jeśli się postara.

Dziękuję i życzę Wam przede wszystkim zdrowia.

Grzegorz Lasak
Dyrektor ZOZ w Busku - Zdroju

 

Zobacz także

Rozbudowa monitoringu wizyjnego w szpitalu

Dodane: 2020-08-07 09:08 - czytane (137)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju

W związku z zaleceniami Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 4 maja 2020 r., znak PSZ.VIII.967.61.2020 częściowo wznawia się przyjęcia...