Wiadomości - Aktualności

Inwestycje w buskim szpitalu na blisko 19 milionów złotych

Dodał: jerzy Data: 2022-12-02 11:08:37 (czytane: 447)

  Nieubłaganie zbliża się koniec roku, a miesiąc grudzień to zazwyczaj czas podsumowań. Warto w tym szczególnym okresie wspomnieć o funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju w czasie mojej kadencji, bo wydarzyło się sporo dobrego. W latach 2016 – 2022, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników szpitala, zrealizowaliśmy inwestycje na kwotę 18 806 984 zł. Były to głównie zakupy aparatury i sprzętu medycznego, a także realizacja inwestycji w infrastrukturze szpitalnej. Udało się m.in. wykonać zaległości sprzed kilkunastu lat, jak np. dobudowa klatki przeciwpożarowej wraz z łącznikiem. Wypada przy tej okazji wskazać z jakich źródeł korzystaliśmy:
•    dotacje z Powiatu Buskiego – 5 019 240 zł,
•   środki z Powiatowego Urzędu Pracy na utworzenie i wyposażenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej (PFRON) – 838 445 zł,
•    darowizny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 609 668 zł,
•   środki pozyskane przez ZOZ z innych źródeł, np. projekty unijne, darowizny oraz dotacje – 12 339 631 zł.
  Czy to dużo? Pozostawiam to Państwa ocenie. W mojej ocenie jest to bardzo duża kwota pozyskanych środków, które w znacznej mierze przyczyniły się zarówno do podniesienia standardów świadczonych usług medycznych, a także wpłynęły na pozytywną zmianę wizerunku szpitala. Nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć, gdyby nie ogromny nakład pracy, prawidłowo przygotowana i rozliczona dokumentacja i przede wszystkim autentyczne zaangażowanie i systematyczność pracowników naszego szpitala.
  Wymienionym instytucjom, a także darczyńcom zarówno indywidualnym, jak i instytucjonalnym składam podziękowania w imieniu pacjentów i pracowników naszego szpitala. Przed nami kolejny rok i nowe wyzwania, a czas pokaże, jak sobie z nimi poradzimy.


Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak

Zobacz także

Poradnia Urologiczna - nowy lekarz

Dodane: 2023-02-07 10:42 - czytane (111)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przedłużenie terminów obowiązywania stopni alarmowych

...